Členovia rádioklubu OM3KSI

Chcete sa stať naším členom? Neváhajte a kontaktujte nás.

Miroslav Šmelko

Miroslav Šmelko

Predseda

K rádioamatérstvu som sa dostal vďaka projektu prvej slovenskej družice skCUBE. Ako člen technického tímu som sa priamo rádiovej komunikácii nevenoval. Avšak v rámci podporných aktivít tohto projektu som, spolu s kolegami, vybudoval záložnú pozemnú sledovaciu stanicu na Leteckej fakulte v Košiciach. pôsobím na Katedre leteckej technickej prípravy, kde zabezpečujem výučbu v predmetoch Signály a sústavy, Analýza signálov a systémov, Mikrosystémy a nanotechnológie, Inteligentné snímače.

Peter Hanák

Peter Hanák

OM8WG, vedúci operátor

Vďaka môjmu otcovi, Vladovi OM3WAG, som sa ako dvanásť ročný chlapec dostal k rádioamatérstvu. Začínal som ako poslucháč OK3-28262, neskôr ako mládežník OL8CTH a následne ako OK3TZR/OM3TZR. Po dlhšej pauze spôsobenej pracovnými povinnosťami som opäť aktívny na rádioamatérskych pásmach ako OM8WG. Aktívne sa zúčastňujem na VKV závodoch v mojom materskom rádioklube OM3KTR z Trnavy. Moje hlavné činnosti sú aktivita na VKV/UKV a spojenia prostredníctvom satelitov.

Dušan Liba

Dušan Liba

OM3WAK, technické zabepečenie

Rádioamatérskej činnosti som sa začal aktívne venovať v roku 1973 v mojej rodnej obci Prakovce na východnom Slovensku. V uvedenom roku som bol jeden zo zakladajúcich členov rádioklubu OK3KXC/OM3KXC. Venoval som sa rádiotechnickej práci a technickému zabezpečeniu rádioklubu ako aj prevádzkovej činnosti na rádioamatérskych pásmach KV a VKV. Postupne som získal platné osvedčenie poslucháča a operátora OK3-26683. V roku 1980 som obdržal povolenie triedy D s pridelenou volacou značkou OK3WAK. V súčastnosti pôsobím pod značkou OM3WAK.

Rudolf Madár

Rudolf Madár

OM8ATS

S vysielačkou som sa prvý krát oboznámil ako 12 ročný chalan u suseda v obývačke. Do roka som ukecal rodičov a tak sme už dvaja v paneláku naťahovali káble a stavali na streche antény. Neodradil nás ani výraz "vytešených" susedov. O 4 roky neskôr a to hlavne vďaka Košickým rádioamatérom a centru voľného času na Orgovánovej ulici sa v roku 1999 zo mňa stal rádioamatér s platnou licenciou a volacím znakom OM8ATS. V roku 2019 mojim vstupom do klubu OM3KSI začínam pociťovať vyššiu úroveň rádioamatérskej činnosti. Najčastejšie ma počuť na pásme krátkych vĺn no nepohrdnem ani VKV aktivitami či satelitnou prevádzkou.

Jaroslav Kessler

Jaroslav Kessler

Som študent Technickej univerzity v Košiciach, Leteckej fakulty, v študijnom programe Letecká a kozmická technika. S rádiomatérskou činnosťou som sa zoznámil len šťastnou náhodou, vďaka študentskému laboratóriu, ktoré sa nachádza v rovnakej budove ako rádioklub. Tu som sa postupne zoznámil s činnosťou rádioklubu, ktorá ma veľmi zaujala. Členstvom v rádioklube môžem tento zaujímavý koníček ďalej rozvíjať.