Členovia rádioklubu OM3KSI

Chcete sa stať naším členom? Neváhajte a kontaktujte nás.

Miroslav Šmelko

Miroslav Šmelko

Predseda

K rádioamatérstvu som sa dostal vďaka projektu prvej slovenskej družice skCUBE. Ako člen technického tímu som sa priamo rádiovej komunikácii nevenoval. Avšak v rámci podporných aktivít tohto projektu som, spolu s kolegami, vybudoval záložnú pozemnú sledovaciu stanicu na Leteckej fakulte v Košiciach. pôsobím na Katedre leteckej technickej prípravy, kde zabezpečujem výučbu v predmetoch Signály a sústavy, Analýza signálov a systémov, Mikrosystémy a nanotechnológie, Inteligentné snímače.

Peter Hanák

Peter Hanák

OM8WG, vedúci operátor

Vďaka môjmu otcovi, Vladovi OM3WAG, som sa ako dvanásť ročný chlapec dostal k rádioamatérstvu. Začínal som ako poslucháč OK3-28262, neskôr ako mládežník OL8CTH a následne ako OK3TZR/OM3TZR. Po dlhšej pauze spôsobenej pracovnými povinnosťami som opäť aktívny na rádioamatérskych pásmach ako OM8WG. Aktívne sa zúčastňujem na VKV závodoch v mojom materskom rádioklube OM3KTR z Trnavy. Moje hlavné činnosti sú aktivita na VKV/UKV a spojenia prostredníctvom satelitov.

Dušan Liba

Dušan Liba

OM3WAK, technické zabepečenie

Rádioamatérskej činnosti som sa začal aktívne venovať v roku 1973 v mojej rodnej obci Prakovce na východnom Slovensku. V uvedenom roku som bol jeden zo zakladajúcich členov rádioklubu OK3KXC/OM3KXC. Venoval som sa rádiotechnickej práci a technickému zabezpečeniu rádioklubu ako aj prevádzkovej činnosti na rádioamatérskych pásmach KV a VKV. Postupne som získal platné osvedčenie poslucháča a operátora OK3-26683. V roku 1980 som obdržal povolenie triedy D s pridelenou volacou značkou OK3WAK. V súčastnosti pôsobím pod značkou OM3WAK.

Rudolf Madár

Rudolf Madár

OM8ATS

S vysielačkou som sa prvý krát oboznámil ako 12 ročný chalan u suseda v obývačke. Do roka som ukecal rodičov a tak sme už dvaja v paneláku naťahovali káble a stavali na streche antény. Neodradil nás ani výraz "vytešených" susedov. O 4 roky neskôr a to hlavne vďaka Košickým rádioamatérom a centru voľného času na Orgovánovej ulici sa v roku 1999 zo mňa stal rádioamatér s platnou licenciou a volacím znakom OM8ATS. V roku 2019 mojim vstupom do klubu OM3KSI začínam pociťovať vyššiu úroveň rádioamatérskej činnosti. Najčastejšie ma počuť na pásme krátkych vĺn no nepohrdnem ani VKV aktivitami či satelitnou prevádzkou.